Винагорода бути актором
Playback театр – це таке середовище, якому властиво виховувати людину в усіх відношеннях.
Процес тренінгів та репетиції призводить до особистісного зростання, оскільки у людей розвивається здатність до самовираження та самопізнання, бо вони розповідають свої історії: старі історії чи нові, глибокі, болючі, чи дурні, чи тріумфальні.

Обмеження особистості слабшають чи зовсім бувають подолані, оскільки актори знаходять нові шляхи самовираження, грають роль в історіях людей. Це чудове відчуття – знайти доступ до тієї частини себе, про яку ти раніше не підозрював, наприклад, блищати в ролі самовдоволеної зірки на небосхилі, тоді як у реальному житті ти тримаєш свою сексуальність під сімома замками.
Актор отримує навички, які потім може використовувати у найрізноманітніших галузях. Playback актор, який виступає також у традиційному театрі, привносить у своїй ролі глибоке почуття гуманності.

Терапевт і вчитель ознайомлюється з принципами і техніками, які безпосередньо застосовуються у їх професіях.

Письменники художники відточують свої почуття естетики та збирають багатий матеріал для роботи.

І будь-який з нас може скористатися уроками прийняття та віддачі, пропозиції та відкритості до пропозиції, імпровізаційного мистецтва комунікації.

У акторів є зовсім особливе почуття задоволення від того, що вони дали життя чиєїсь історії, усвідомлення, що своєю творчістю вони, як ювеліри, огранили тонку красу історії оповідача.

І ви зробили це разом. Ви – частина команди. Ви разом ділите всі проблеми, ви разом дотримуйтесь незвіданої території, ви брати по зброї. Але ви не солдати, ваша робота не знищення життя, а святкування його.
А людина, яка розповідає історію, а потім спостерігає, як вона розігрується на сцені, часто відчуває інтенсивне переживання, принаймні так може здатися в якийсь момент, і не важливо яка історія була розказана.

Одні оповідачі будуть засуджувати історію, інші відчують катарсис чи просто самоствердження, для інших публічне розкриття своїх історій є важливим кроком до соціального контакту. Для групи це може бути способом створити зв'язок один з одним і зміцнити або наочно відзначити вже існуючі всередині групові зв'язки.